montaż deski barlineckiej ile za metr

Podobne

 

to get to the rainbow you have to go through the storm

Temat: Podłoga bambusowa - i inne :)
Witam serdecznie.
To mój pierwszy wpis tutaj.

Od tygodni szukam pomysłu na podłogę. Podłogę w sypialni i w (tak to szumnie nazwijmy) salonie. :)

Jeden z pokoi mamy w panelach Kronopol czy Kronooryginal, już nie pamiętam. Sprawdzają się, więc uparłam się przy nich, ale mój mąż - jako że trochę je zajechał krzesłem komputerowym, wychodząc z założenia, że jak kosztowały 80zł za metr to maty nie trzeba :evil: - uparł się, że chce bambus w sypialni i deskę barlinecką w salonie.

Czytam o tym i czytam i mam mnóstwo wątpliwości. Naczytałam się o tym, że taka deska jest trwała, ale nie odporna na zarysowania i np. kocie pazury, że bambus nie nadaje się do suchych pomieszczeń, że jedno i drugie po latach ma luki. Głowa mnie już boli od czytania tego.

Podłogę chcę gotową, nie wymagającą lakierowania i cyklinowania, możliwie najbardziej trwałą.
Ze względu na powyższe, osobiście najbardziej mnie przekonują panele o 4 klasie ścieralności, twarde, takie do montażu w miejscach o dużym natężeniu ruchu, ale może ja źle kombinuję...

Będę bardzo wdzięczna za wszelki rady i sugestie.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=56580Temat: Grupa łódzka

Jestem moi mili w sytuacji gdzie 8 osobowa ekipa wykańcza dom z prędkością światła ( dokładnie oczywiście to robią) a przede mną stoją wybory pod tytulem
- panele , deska barlinecka czy inne ( chce żeby ta ekipa konczyła domek a oni tylko systemowe historie mogą mi położyć)
- gdzie obniżyć sufit i jak ( jak zrobili to wg projektu pewnej architektki ktora mi robiła mprojekt , to rozebrali w ten sam dzień co zrobili , tragedia ,babe chyba udusze )
- jaki kominek ( obudowa , gdzie kupic chlerny wkład i resztę by dobrze było)
- drzwi zenętrzne (koniecznie białe - bramę garażową mam białą i jasną elewację będę mieć )
- jaka kuchnia ( gdzie ją zamowić bo mniej więcej wiem jaką bym chciał)
- ja mam tylko panele (latwe w montazu (i demontazu), duzo tansze)
- kominek mam z DGP: Tarnave z "Color-Kominki" na Legionow - czy bedzie dobrze - nie moge zagwarantowac :roll: - sam sie jeszcze nie uporalem z jednym problemem.
- na drzwi zewnetrzne zazwyczaj czeka sie ok. 8 tygodni...


W tym roku skończyłem na stropie (choć chciałem zadaszyć), jeszcze tylko budowę pozabezpieczam przed śniegiem. I do wiosny.
Mam już kupione drewno na więźbę i dachówkę.

Poradźcie co jeszcze mogę kupić w zimę (bo pewnie materiał będzie tańszy), aby ostro działać dalej z budową od wiosny?
To moze zalezec od tego, jaka bedzie zima. Jak dluga, mrozna i z obfitymi opadami to material moze byc najtanszy w lutym. Jak taka, jak w minionym roku, to sam wiesz...
Mozesz szukac styropianu lub welny (albo i tego i tego - nie wiem, co potrzebujesz. Ale poszukaj tez ekipy do wiezby, wybierz i zamow dachowke i ekipe dekarzy. Jesli masz miec tynki cem-wap to koniecznie rozmawiaj z jakas ekipa. Ale przedtem uzgodnij hydraulika i elektryka. Jakie chcesz okna? Jak plastiki to wstawiaj przed tynkami, po jakims alarmie...
NA stronie Muratora jest artykul w dwoch czesciach "22 kroki do wykonczenia domu". Poszukaj, warto.


I jeszcze pytanko w spraiwe blatu kuchennego. Gdzie moga mieć blaty kuchenne o szerokości około 90 cm, może byc nawet metr. I najlepiej żeby to nie była kosmiczna cena od 320 zl za metr bieżący, jak dzisiaj podali mi w jednym ze studiów kuchennych. Patrzylas w "Drewno", to jest chyba ul. Augustów? (Jak sie jedzie Rokicinska od Obi to w prawo za hurtownia AGD, na pierwszym skrzyzowaniu ze swiatlami i prawoskretem).
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=770Designed by Finerdesign.com