Moda damska lat 80

Podobne

 

to get to the rainbow you have to go through the storm

Temat:
http://www.forumowisko.pl/topic/83596-moda-meska-lata-80-te/ Takie coś, wiesz skórzana kurtka <lepiej>, Spodnie jakieś takie dzwony, mogą być jakieś starsze Jeansy, a tu masz przykład fryzury, męskiej i damskiej (coś koło tego możesz sobie zrobić, nawet na krótszych) http://bi.gazeta.pl/im/0/6454/z6454020X.jpg
Źródło: jawencja.fora.pl/a/a,9719.htmlTemat: Centralne Muzeum Włókiennictwa
Moda XX wieku w muzeum

08.10.2009

To się nosiło. Centralne Muzeum Włókiennictwa (ul. Piotrkowska 282) przygotowało ekspozycję pt. „Z modą przez XX wiek”. 230 strojów damskich i męskich oraz akcesoria zaświadczają o pomysłowości projektantów i upodobaniach klientów.

Kreacje, zwłaszcza te z początku minionego stulecia wpisane zostały we wnętrza, w których tak odziane postacie mogły przebywać.

Wystawa jest zapisem przemian, jakie zaszły w obyczajowości i upodobaniach. Na zaaranżowanym wybiegu pokazane zostały stroje z lat 70. i 80. Powstały w łódzkiej „Telimenie”, pochodzą też z kolekcji stołecznych Domów Centrum. Jeans, tak znaczący w modzie XX wieku, zjawia się w prezentacjach multimedialnych. Ciekawa, barwna ekspozycja. Warto się wybrać!

(rs) - Express Ilustrowany
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1719.html


Temat: Romanse
Cytathehe moze poprostu chcieliscie troche bardziej pikantna scenke.niestety gra jest od 12 lat nie nie ma miejsca na erotyke

Owszem, dlatego właśnie taką popularnością cieszą się mody dodające nowe rozwiązania:> Sama czekam z niecierpliwością na ten umożliwiający romans z Sandem^^'

Co do NWN2 - można romansować tylko z Casavirem i Elanee, aczkolwiek podobno z początku planowano więcej opcji, tym niemniej 'szefostwo' Obsidianu stwierdziło, że to nieistotne ( i niemoralne:| co jest zaskakujące o tyle, że romans i tak jest *opcjonalnym* elementem gry, nikt nie musi go kompletować...) i romanse zostały wycięte (min. ten z Bishopem i Neeshką, o ile dobrze pamiętam) a dwa pozostawione jako 'smaczki' - okrojone z 80% treści (w oryginale przypominały bardziej te z bg2).

Jeżeli chodzi o romanse w BG - nie ośmieszajmy się porównaniami;)
Na chwilę obecną istnieje 7 romansów, które można skompletować w bg1 (4 damskie i 3 meskie) oraz 20 (4 oficjalne + 16 zmodowanych, aczkolwiek więcej jest 'męskich') w bg2. A być może i więcej, ale o tych wiem/w tym momencie pamiętałam.
Źródło: neverwinter2.gram.pl/forum/viewtopic.php?t=411


Temat: o kołnierzach i nie tylko ;)
W naszym hufcu część wędrowników i harcerzy starszych korzysta z zielonych ciemnych mundurów ZHRu. One mają kołnierzyk koszulowy, a nie jak u Słowackiego. Więc to też nie jest ten argument. Z tego co zauważyłam, żaden z druhów użytkujących już nowe żywiołowe mundury nie oskarża się na "gardłościski", więc w czym problem? W tym, że jeszcze nie wiemy czy żeńskie środowiska krakowskie, jako mniejszość (!) przypinająca białe kołnierzyki nie będzie przypadkiem miała z tym problemu?

Druhna na zdjęciu w żeńskim mundurze nie wygląda jakby ją cisnęło w szyję. wręcz przeciwnie.

Ale wypowiem się dokładniej, kiedy sama założę na siebie mundur.

Pojawiła się wypowiedź o workach z KDH bo niby CSI czy inne z lat 80 były lepsze. Nie były, miałam taki mundur. Pomijając to, że nie miał kołnierzyka a' la Słowacki.

A jakby się przyjrzeć modzie z lat dawnych - faktycznie takie kołnierze poprostu nie są modne już od dłuższego czasu. Jednego sezonu były sprzedawane bluzki z takimi kołnierzami jako powrót trendu dawnego. Tylko i wyłącznie przez 1 sezon. A Zwykłe, koszulowe kołnierzyki są uniwersalne, niezależne od czasu.

Wydaje mi się, że zaczynamy dyskutować o gustach. Może przejdźmy więc do konkretów.

Kto ma nowy mundur męski/damski, niechże powie co wie i doświadczył
Źródło: 4zywioly.pl/forum/viewtopic.php?t=186


Temat: EMO
Mało kto wie o co w tym EMO chodzi. postaram się to wyjaśnić.


A więc Ubrania... taaa
pytanie o treści
W czym chodzą emo?
tia to może być wesoło no bo jak wiadomo w sklepach teraz pełno rzeczy w "stylu emo" no cóż nie ma co się spierać nastała moda. Wszystko co ma paski, gwiazdki, kropki to jest takie emo.
no cóż...
jak kiedyś ktoś napisał ubiór emo w tych latach 80. to było zwykłe szmaciarstwo... jak teraz na metali mówi się brudy tak i emo... ich stroje przecież wiele się nie różnią... przyjrzyjcie się emo, punki, metale, nawet goth'ci noszą czarne wąskie spodnie, czarne koszulki emo and punk to też paski, kratki... przecież muzyka wiele się nie różni to jeden szczep.
więc nie będę pisała o typowym ubraniu.
Często jest to postrzegane tak:
Chłopak:
Czarne rurki, obcisłe bluzki z nadrukiem a na to damska bluza albo jednego koloru albo w jakieś gwiazdki czy coś... i tak to jest widziane oczywiście grzywka na twarz i cześć...

A tak to w sumie jest. choć nie każdy chodzi w obcisłych podkoszulkach i damskich bluzach, nie każdy nosi poprzeczną grzywkę na twarz i nie każdy ma kolczyki...
oczywiście istnieją wyznaczniki subkultury ale czy należy je stosować?
nie wiem to zależy od własnego stosunku do tego więc tak typowo to można wypisać:
-ubrania w kolorach czarnym,czerwonym,białym, ewentualnie brązowym, ciemno zielonym, różowym
-kolczyki wszędzie gdzie się zapragnie ale przeważnie w ustach i w uszach
-czarne okulary oczywiście kwadratowe plastikowe oprawki
-i włosy czarne z grzywką na twarz
oczywiście możn a zaprzeczyć gdyż włosy wcale nie muszą być czarne a grzywka może być zwyczajna, okulary nie muszą obowiązywać bo przecież nie każdy ma wadę wzroku, a koszulka może być luźna. w ogóle nie trzeba się ubierać tak jak się nie chce.
Tak samo muzyki nikt nie każe wam słuchać akurat takiej.
Ale jeśli na siłę chcecie się dopasować takie są wyznaczniki ubioru subkultury emo.

Dziewczyny:
Różnie. Koszulki z różnistościami gwiazdki kropki, owoce etc. etc. też spodnie rurki lub spódniczki albo jakieś getry w różności również. włosy cóż przeważnie długie wystrzępione z grzywką na twarz lub i z wykłą grzywką. najczęściej ciemne włosy. Mocny makijaż z mocno widocznym podkreśleniem czy to kredką w około czy też cieniem na górniej powiece.
Chłopcy również się malują ale przeważnie jest to tylko kredka.
no i nie należy zapomnieć o paznokciach przeważnie czarne ale również wchodzą białe oraz czerwone.

Spiszmy wszystko razem
*Ubrania:
-Spodnie rurki
-Spódniczki
-Getry
kolory czarne lub ciemny jeans. te ostatnie to różniaste nadruki lub i zwykłe czarne.
-Koszulki
obcisłe i u dziewczyn i chłopaków u 1 różne nadruczki u 2 zwykle napisy oczywiście na zmianę to się nie wyklucza.
*Buty
-Trampki
-Vansy, czy jak wy je tam nazywacie ^^'
*Włosy
-Czarne
-Grzywka na twarz
U dziewczyn przeważnie długie u chłopaków średniej długości u obu płci postrzępione
*Makijaż
Mocny, czarna kredka, kolorowe cienie
*Paznokcie
Czarny, biały, czerwony


Aha... chcę jeszcze wam coś powiedzieć. rurki wyszczuplają nogi. jeśli ma się trochę ciałka to rurki bardzo zgrabnie to ukrywają. wręcz przeciwnie jest co do ffeeest grubasów. ale myśle że tutaj nikogo takiego nie ma. W każdym razie... dzięki rurkom pozbyłam się kompleksów.. bynajmniej częściowo xD
Źródło: charminggirls.fora.pl/a/a,100.htmlDesigned by Finerdesign.com