ćwiczenia na podniesienie pośladków

Podobne

 

to get to the rainbow you have to go through the storm

Temat: Lydki czyli jak nadac im ładny kształt-foto
Dot.: Lydki czyli jak nadac im ładny kształt-foto
  dziekuje za opinie :) i podniesienie na duchu
zastosowalam jeszcze jeden trik opalenizna nog optycznie je wysmukli
ćwicze w kazdy dzien -skacze robie wspiecia na palcach, biegam itp
ogolnie cwiczenia na brzuch , rece , nogi , posladki zajmuja mi ok 1godz 30min
czytajac wypowiedzi jestem w szoku ze moje nogi sie podobaja:cmok:
a co do spodnicy faktycznie tuż przed kolanko niezbyt fajnie wyglada
albo za kolano albo mini bo nie jestem wysoka 164cm i optycznie mam dluze nogi :D
cwicze twardo :) i juz widze male efekty w postaci zarysowanych miesni lydek ktore sa widoczne jak chodze
co do ud to "dziwne wciecia "sa spowodowane ćwiczeniami i tak zarysowaly mi sie miesnie ... calkiem zmienil mi sie ksztalt ud moim zdaniem na +
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=188682Temat: PUPA I UDA - porady i pytania, wątek zbiorczy.

  witam
podniesienie pośladków wymaga wiele pracy z Twojej strony, najważniejsza jest systematyczność. jednym z pomocnych ćwiczeń jest np.: kładziedz się na brzuchu i unosisz nogę (bez odrywania biodra od podłoża!!) 16 razy, potem druga noga (dwie serie na każdą nogę), lub opierasz się łokciami o podłogę, kolana ugięte, proste plecy i unosisz zgiętą nogę (palce skierowane do podłogi) ta sama ilość serii. To na początek, napisz jak Ci poszło.
pozdrwaiam
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=153902


Temat: Marti odwieczne marzenie...
Czwarteczek!!!!! Jeszcze tylko piąteczek i łiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikend :)... jupi :) :) :)

Oj zmęczona jestem strasznie tym tygodniem... ale co tam :), przyjdzie weekend to odpoczne, no chyba, że znowu mnei gdzieś powyciągają i nie zdąrzę odpocząć ;).

Waga wkońcu !! okazała się łaskawa i pokazała 63 kg ojjjj wielki spadek, wieeeeeelki ;), ale dobre i to ;)

Wczorajsze żarełko:
- banan
- pół grahamki + ogórek + pomidor
- activia
- rosół z makaronem i warzywami
- kanapka z cammembertem i papryką
i teraz zamknijcie oczy.......................
- pół gorzkiej czekolady...
No co ja poradzę, że przed okresem zawsze na gorzką czekoladę mnie bierze...

Ale tez jak nie miałam siły ćwiczyć, tak stwierdziłam, że nie nie dam radę ;)

RUCH:

60 min. callaneticsu

Nie lubiałam nigdy callaneticsu, bo był dla mnie nudn, zawsze wolałam bardziej energetyczne (energiczne ;) ) sporty jak step czy aerobik, no ale raz, że teraz nie mam za bardzo dostępu do aerobiku, a po drugie to przeczytałam gdzieś:


Callanetics – sposób na piękne ciało w dwa tygodnie
W tym przypadku tytuł to nie jest czczy frazes. Naprawdę w ciągu dwóch tygodni, codziennego treningu możemy pięknie wyrzeźbić ciało. Wyraźnie będziemy mogli zaobserwować wysmuklenie nóg, podniesienie pośladków, spłaszczenie brzucha, ładną rzeźbę ramion. W tych ćwiczeniach bardzo ważna jest systematyczność i odpowiednia postawa podczas wykonywania ćwiczeń.

No więc my już zobaczymy czy to obiecowanki cacanki ;)
Źródło: dieta.pl/grupy_wsparcia/showthread.php?t=36


Temat: rozwój
super dunks III to trening poprawiajacy skocznosc ;-x

1 stopień- Rozgrzewka: Dobrze rozgrzane mięśnie nie zakłócą ćwiczeń. Jeżeli nie rozgrzejesz się prawidłowo w trakcie ćwiczeń mogą łapać Cię skurcze, a na drugi dzień męczyć Cię będą zakwasy. Rozgrzewkę można robić po przez ciągły bieg ok. 5 min.

2 stopień - Rozciąganie: Dobrze rozciągnięte mięsnie będziesz miał wtedy , kiedy podczas rozciągania poczujesz pieczenie w rozciąganym mięśniu. Oto przykładowe ćwiczenia rozciągające: skłony ku kolanom zarówno na stojąc jak i siedząc, skłony ku kostkom w pozycji nogi rozstawione, przysiad płotkarski itd. Rozciągnij łydki, uda, dolną część pleców. Masuj również kolana. Aby rozciągnąć łydki unieś śródstopie na betonowym bloku, stopniu schodów tak aby pięta zwisała poza krawędź. Następnie przechylaj się do podłogi tak aby pięta znajdowała się poniżej krawędzi na której stoisz, a śródstopie jest ciągle na tej samej pozycji. Utrzymaj się w tej pozycji trzymając się krzesła balustrady schodów za sobą. Aby rozciągnąć uda stań prosto i wyciągnij nogę, którą chcesz rozciągnąć za siebie tak że pięta jest naprzeciwko pośladków z kolano jest skierowane do podkogi (musisz stać na jednej nodze wykonując to ćwiczenie). ?Następnie chwyć się za kostkę i pociągnij nogę do tyłu. Aby rozciągnąć mięsnie lędźwiowe połóż się na plecach i wyciągnij ręce nad kolana, podciągnij nogi do klatki pierśiowej. Masuj boki i przód kolan przez około 5 min. Jest to bardzo ważne dla ścięgien i zapobiega wypadaniu kolan.

3 stopień – Ćwierćskok: To zwiększy wytrzymałość ud, które są odpowiedzialne za wyskok i poprawi Twoją szybkość biegu. Uważaj aby podczas skoku nogi były scharmonizowane z ramionami. Skacz na obie nogi na wysokość 25 - 30 cm. Ważne jest abyś skakał zawsze na tą samą wysokość. Upewnij się, że przy każdym skoku lądujesz na palcach. Pozwalaj aby nogi uginały się do pół przysiadu (w połowie pomiędzy staniem, a siedzeniem ). Jak tylko znajdziesz się w tej pozycji użyj siły ud aby wybić się na daną wysokość. UWAGA: musisz czuć, że mięśnie ud pracują bardziej niż łydki. Nie skacz tak wysoko jak tylko potrafisz. Podczas skakania ręce trzymaj z boku. Odpocznij trzy, cztery minuty pomiędzy ćwiczeniami.

4 stopień - Wznoszenie łydek: Są to mięśnie w niższej tylnej części nóg. Do tego ćwiczenia potrzebna będzie książka lub stopień o grubości około 10 cm. To ćwiczenie robi się jedną łydką na raz. Stań palcami stóp na książce, bloku lub stopniu, tak aby pięta zwisała poza krawędź ( druga noga ma być uniesiona ) następnie podnieś się na palcach używając tylko siły łydek, a potem opuść się tak aby pięty zeszły poniżej krawędzi stopnia na którym stoisz. (cykl ma być powtórzony ponownie ) Odpocznij okolo 25 sekund pomiędzy ćwiczeniami.

5 stopień - Wstępowanie: Potrzebne Ci będzie krzesło do tego ćwiczenia. Aby rozpocząć ćwiczenie postaw krzesło przed sobą i postaw nogę na krzesło tak aby udo było równolegle do ziemi. Będziesz w pozycji marszu z jedną nogą na krześle, a z drugą na podłodze. Następnie na nodze, która jest oparta na krześle wyskocz do góry, tak aby Twoje ciało i stopa znalazły się nad krzesłem. Zmień w górze nogi w ten sposób aby na krześle wylądowała druga noga, a tak którą znajdowałeś się przed skokiem na krześle, znalazła się na podłodze. Jak wylądujesz będziesz w tej samej lecz odwrotnej pozycji jak przed skokiem. Powtarzaj ten sam ruch z drugą nogą aby zakończyć cykl ( na jeden cykl składają się dwa podskoki ). Uwaga: pracuj zawsze nogą, która jest na krześle . Noga na ziemi ma służyć tylko do podparcia się. Odpocznij trzy do pięciu minut miedzy ćwiczeniami.

6 stopień - Skoki na łydkach: Aby wykonać to ćwiczenie skacz prosto do góry i tak szybko jak tylko wylądujesz wyskocz ponownie do góry starając się tylko używać mięśni łydek. Kiedy lądujesz nie pozwól aby nogi Ci się tak jak przy ćwierćskoku. Jest bardzo ważne abyś jak najszybciej znalazł się ponownie w powietrzu, jak najwyżej. Odpocznij około jednej minuty pomiędzy ćwiczeniami.

7 stopień – Skip: Ćwiczenie to polega na podnoszeniu (w truchcie, ale w miejscu) kolejno ugiętych nóg na wysokość pasa. Noga powinna być ugięta tworząc kąt około 90 stopni. Druga zaś noga swobodnie stoi na ziemi. Wykonuj to ćwiczenie skacząc na przedniej części stopy- na śródstopiu. Jest to ćwiczenie podobne do wstępowania, ale bez krzesła i tak jak w wstępowaniu jeden cykl to podniesienie jednej i drugiej nogi. Aby zwiększyć efektywność ćwiczenia zwiększ tempa truchtu (pamiętaj ćwiczenie to wykonujesz w miejscu).

8 stopień - krzesełko: Może się zdawać, że nie jest to ćwiczenie bardzo trudne, wprost przeciwni ćwiczenie to jest chyba najtrudniejszym ze wszystkich. Ćwiczenie to pomorze Ci wzmocnić uda i łydki, ale przede wszystkim mięśnie czterogłowe ud. UWAGA: Jeżeli podczas ćwiczenia nie będziesz wytrzymywał to przerwij je, nic się nie stanie. W harmonogramie jest podane ilość cykli jak i również ilość minut, jeżeli nie będziesz dawał sobie rady zmień parametry tego ćwiczenia na bardziej odpowiadające Ci. Aby je wykonać oprzyj się plecami o ścianę nogi zegnij w kolanach tak aby powstał kąt 90 stopni. Stopy oprzyj całe na ziemi ( pamiętaj to jest ważne stopy całe na ziemi). Możesz ręce oprzeć na kolanach, ale to tylko zmniejsza efektywność ćwiczenia

9 stopień - Przysiady: Tego ćwiczenia nie znajdziesz w harmonogramie ponieważ uznaliśmy, że ćwiczenie to jest dla tych którzy będą chcieli dobrowolnie je wykonywać. Ćwiczenie to wzmocni Twoje mięśnie, jak i również rozciągnie Twoje nogi.

10 stopień - Rozciąganie: Kilka prostych ćwiczeń rozciągających. Rozciągnij dobrze mięśnie unikniesz kontuzji oraz zakwasów na drugi dzień.

Harmonogram treningów
Poniższy harmonogram był opracowywany pod kontem poprawienia wyskoku oraz szybkości biegu. Wykonuj dokładnie ćwiczenia oraz w takiej ilości jakiej są podane, a będziesz zadowolony ze swoich osiągów.
źródlo - pierwsza lepsza strona w google pod hasłem super dunks III
Źródło: trenuj.com/viewtopic.php?t=1887Designed by Finerdesign.com